REKLAMA
Znaleziono 5248 wyników
Koleje Dolnośląskie podpisały umowę z PESĄ na zakup pięciu nowych pociągów [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Koleje Dolnośląskie podpisały umowę z PESĄ na zakup pięciu nowych pociągów [WIZUALIZACJE]
We wtorek, 29 września Koleje Dolnośląskie S.A. i spółka Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz SA podpisały...
Najnowocześniejsza zajezdnia tramwajowa w naszej części Europy – Annopol w Warszawie – prawie gotowa [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Najnowocześniejsza zajezdnia tramwajowa w naszej części Europy – Annopol w Warszawie – prawie gotowa [FILM]
Budowa zajezdni tramwajowej na Annopolu dobiega końca. Po zakończeniu wszystkich prac – już jesienią tego roku – w zautomatyzowanym, ekologicznym i najnowocześniejszym obiekcie tego typu w Polsce i regionie serwisowanych będzie ponad 150 niskopodłogowych tramwajów. 5 czerwca, zajezdnię odwiedził prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.
Polska Grupa Zbrojeniowa finalizuje kolejne inwestycje w ramach I fazy programu Wisłaartykuł
Pokaż artykuł
Polska Grupa Zbrojeniowa finalizuje kolejne inwestycje w ramach I fazy programu Wisła
5 czerwca nastąpiło oficjalne odebranie kolejnego etapu projektu budowy i wyposażania laboratorium Hardware-In-The-Loop w Zielonce. W budynku zainstalowane zostały urządzenia do symulacji rakiet, w tym m.in. system gimbala. To kolejna w ostatnim czasie inwestycja zrealizowana z Lockheed Martin w ramach zobowiązań offsetowych do programu Wisła.
Blisko 800 mld zł na transformację energetyczną w Polsce do 2030 r. Czy to zbyt ambitny plan?artykuł
Pokaż artykuł
Blisko 800 mld zł na transformację energetyczną w Polsce do 2030 r. Czy to zbyt ambitny plan?
Transformacja energetyczna to nie tylko wyzwanie, ale również szansa na zbudowanie bardziej zrównoważonego i efektywnego systemu energetycznego, który odpowie na globalne trendy i lokalne potrzeby.
PKP PLK S.A. inwestują miliardy z KPO w nowoczesną i bezpieczną infrastrukturęartykuł
Pokaż artykuł
PKP PLK S.A. inwestują miliardy z KPO w nowoczesną i bezpieczną infrastrukturę
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., jako największy beneficjent środków z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności (KPO), realizują kompleksowy program modernizacji infrastruktury kolejowej. Dzięki temu wsparciu spółka prowadzi 41 przedsięwzięć o wartości ponad 11 mld zł, które przekładają się na ponad 160 konkretnych zadań w całej Polsce. Zawarliśmy już ponad 120 umów o łącznej wartości przekraczającej 8 mld zł. Na koncie ma już 40 zakończonych sukcesem zadań.
Dodatkowe 30 mln zł na ochronę przeciwpowodziową Żuław Wiślanychartykuł
Pokaż artykuł
Dodatkowe 30 mln zł na ochronę przeciwpowodziową Żuław Wiślanych
12 marca 2026 roku Prezes Rady Ministrów przyznał Ministrowi Infrastruktury 30 mln zł z ogólnej rezerwy budżetowej jako dotację celową dla Wód Polskich na realizację zadania „Ochrona przeciwpowodziowa Żuław Wiślanych”. Środki te zostaną przeznaczone na utrzymanie i modernizację systemu przeciwpowodziowego, aby wzmocnić bezpieczeństwo całego regionu.
3 mld złotych z FIK dla czterech polskich spółek na inwestycje w program Narewartykuł
Pokaż artykuł
3 mld złotych z FIK dla czterech polskich spółek na inwestycje w program Narew
Cztery spółki wchodzące w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej otrzymają dofinansowanie w wysokości 3 mld zł z Funduszu Inwestycji Kapitałowych. Podpisano kolejne umowy w ramach programu Narew, umożliwiające realizację strategicznych projektów zwiększających potencjał polskiego przemysłu obronnego. Dzięki podpisanym umowom spółki Jelcz Sp. z o.o., PIT-RADWAR S.A., WZU S.A. oraz ZM Tarnów S.A. otrzymają środki na rozbudowę infrastruktury i możliwości produkcyjnych, co przełoży się na zwiększenie skali działalności i skuteczną realizację szerokiego wachlarza programów modernizacji technicznej Sił Zbrojnych RP, dotyczących m.in. systemów obrony powietrznej.
Kolejny ważny krok ku geotermii w Poznaniuartykuł
Pokaż artykuł
Kolejny ważny krok ku geotermii w Poznaniu
Miasto Poznań oraz Innargi podpisały umowy użytkowania dwóch miejskich działek, na których mogą powstać ciepłownie geotermalne - w ramach realizowanej przez Veolię strategii dekarbonizacji poznańskiej sieci ciepłowniczej. To kolejny krok, który przybliża stolicę Wielkopolski do korzystania z czystego i stabilnego źródła energii odnawialnej, jaką jest geotermia.
Stolica Wielkopolski chce mieć trzy ciepłownie geotermalneartykuł
Pokaż artykuł
Stolica Wielkopolski chce mieć trzy ciepłownie geotermalne
Miasto Poznań oraz Innargi podpisały umowy użytkowania dwóch miejskich działek, na których mogą powstać ciepłownie geotermalne - w ramach realizowanej przez Veolię strategii dekarbonizacji poznańskiej sieci ciepłowniczej.
Gminy Brzeg Dolny i Wołów oraz powiat wołowski pozyskały kolejne pieniądze z rządowego programu Polski Ładartykuł
Pokaż artykuł
Gminy Brzeg Dolny i Wołów oraz powiat wołowski pozyskały kolejne pieniądze z rządowego programu Polski Ład
Podano właśnie wyniki drugiego naboru do rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. Pieniądze na realizację swoich inwestycji dostaną także gminy Brzeg Dolny i Wołów oraz powiat wołowski.
Woodeco inwestuje 94 mln zł w Grajewie, przy wsparciu Suwalskiej SSEartykuł
Pokaż artykuł
Woodeco inwestuje 94 mln zł w Grajewie, przy wsparciu Suwalskiej SSE
Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. (SSSE S.A.) wydała kolejną decyzję o wsparciu dla polskiej firmy, która zrealizuje swoją nową inwestycję na terenie województwa podlaskiego, w północno-wschodniej części Polski, w ramach Polskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
[Katowice] Zmiany w organizacji ruchu na al. Korfantegoartykuł
Pokaż artykuł
[Katowice] Zmiany w organizacji ruchu na al. Korfantego
We wtorek 18 czerwca rozpoczną się prace remontowe na al. Korfantego w ramach 2. etapu przebudowy st...
[śląskie] Dworzec w Pszczynie otwartyartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Dworzec w Pszczynie otwarty
Polskie Koleje Państwowe S.A. zakończyły przebudowę dworca kolejowego w Pszczynie. Dziś skorzystali...
[łódzkie] Budimex dokończy prace na A1 po Poldimieartykuł
Pokaż artykuł
[łódzkie] Budimex dokończy prace na A1 po Poldimie
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad i Budimex podpisali 22 kwietnia umowę na dokończenie p...
[dolnośląskie] Cushman & Wakefield zarządcą galerii handlowej Nowy Rynek w Jeleniej Górzeartykuł
Pokaż artykuł
[dolnośląskie] Cushman & Wakefield zarządcą galerii handlowej Nowy Rynek w Jeleniej Górze
Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield będzie zarządzać realizowaną w sercu Jeleniej Góry...
[Gdańsk] Hotel Number One w Gdańsku ma operatoraartykuł
Pokaż artykuł
[Gdańsk] Hotel Number One w Gdańsku ma operatora
City Apart Management, spółka specjalizująca się w zarządzaniu hotelami i wynajmem krótkoterminowym...
[małopolskie] Galeria Tarnovia już wkrótce z nową strefą restauracyjnąartykuł
Pokaż artykuł
[małopolskie] Galeria Tarnovia już wkrótce z nową strefą restauracyjną
W galerii Tarnovia trwają prace związane z budową nowej strefy gastronomicznej. Zgodnie z planem już...
[Wrocław] Budują nowy hotel w zabytkowej Farmacji przy placu Nankiera [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Budują nowy hotel w zabytkowej Farmacji przy placu Nankiera [WIZUALIZACJE]
W zabytkowym budynku przy placu Nankiera powstaje kameralny hotel. Budowa już ruszyła, a jej zakończ...
Wrocław: Rohlig Suus otworzył nowe centrum logistyczneartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Rohlig Suus otworzył nowe centrum logistyczne
Rohlig Suus Logistics otworzył wczoraj, 13 czerwca, nowe centrum logistyczne we Wrocławiu, na tereni...
Wałbrzyska SSE Invest-Park najlepszą lokalizacją dla branży motoryzacyjnej na świecieartykuł
Pokaż artykuł
Wałbrzyska SSE Invest-Park najlepszą lokalizacją dla branży motoryzacyjnej na świecie
Po raz kolejny Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "Invest-Park" została doceniona w presti...
REKLAMA